שמי גלית סמואל. אני נשואה ואם ל-4 ילדים (בגילאי 22, 20, 16 ו-12) וגרה במצפה נטופה שבגליל התחתון.

שנים רבות עבדתי בבתי אבות ובמחלקות סיעודיות כדיאטנית קלינית. אחד הדברים החשובים והמשמעותיים ביותר עבורי בעבודה היה הקשר עם הדיירים. אהבתי להקשיב להם, לשמוע את סיפור חייהם, להתבדח איתם.

באחד מימי העיון לדיאטניות בתחום, נחשפתי לשיטת התיקוף (Validation), שפותחה ע"י נעמי פייל מארה"ב, עובדת סוציאלית במקצועה. זוהי שיטה לתקשורת מיטבית עם זקנים הסובלים מדמנציה על רקע אלצהיימר.

הבנתי שיש כאן כלי ייחודי שיכול לשפר את איכות החיים של הזקן החי עם אלצהיימר ושל המטפלים בו. בעיקר שמחתי שאוכל לקבל כלים לשיפור התקשורת והקשר שלי עם הזקנים החיים עם דמנציה איתם עבדתי כדיאטנית.

מיד נרשמתי ללימודים והתחלתי במסע.

הלימודים כללו הרצאות פרונטליות והרבה התנסות מעשית. את ההתנסות המעשית יישמתי בבתי האבות בהם עבדתי, ומהר מאד הרגשתי שאני נשאבת לנושא. הלב מתרחב, הנשמה לוקחת אותי לשם. הבנתי שזה המקום שלי ובזה אני רוצה לעסוק.

לקח זמן עד שההבנה הפכה להחלטה, ועוד זמן עד שההחלטה הפכה למעשה… הפכתי מדיאטנית למטפלת בשיטת התיקוף. תוך כדי המשכתי בלימודים וכעת אני מטפלת באופן פרטני, מנחה קבוצות לחולי אלצהיימר, מעבירה קורסים וסדנאות לצוותים במרכזי יום ובתים סיעודיים ומקיימת הרצאות בנושא.

מוזמנים לסייר באתר, לקרוא על השיטה, תיאורי מקרה, המלצות ועוד.

תמיד מוזמנים לשאול ולהתייעץ, ניתן להשאיר פרטים במקום המיועד לכך ("צור קשר") ואחזור אליכם בהקדם.

גלית